Aktuálne denné MENU s cenami za donášku.

Pondelok: 
Polievka 330ml: Kapustová s paprikou na sladko

Kapusta piamo z poľa farmy Babinova, Radava a paprika z Komoče. V jednoduchosti je krása.

Mäsové menu 400g: Pečené kačacie stehná, pečené bio jablká z bio sadu Livia, Koliňany, kapusta piamo z poľa farmy Babinova na rasci s cesnakom, naturálna ryža, šalát  5,99€

Pečené kačacie stehná pochádzajú z TopFarm - hydinová farma Topoľnica. K tomu sa podáva kapusta piamo z poľa farmy Babinova, dusená na rasci s cesnakom, naturálna ryža, šalát 

 

Vegánske menu 400g: Vegánska Koložvárska kapusta s cícerom na paprike a s Bio Tempehom, šalát 5,99€ (6,11)

S týmto jedlom sme sa vyhrali a použili namiesto bravčového mäsa fermentovaný Tempheh /sóju/ v Bio kvalite, čiže bez rizika GMO. Tempeh chutí aj mäsožravcom. Zdroj bielkovín okrem Tempehu zabezpečí aj cícer, varený v sladkej, údenej a mierne pikantnej paprike z oblasti Komoča.

 

Utorok:
Polievka 330ml: Sviečková  vegánska polievočka  s opekaným Bio Tempehom 1,50€ (9)

Zeleninový krém na spôsob “ Sviečkovej”. Základom kvalitnej polievky bez potreby umelých dochucovadiel je kvalitná zimná zelenina.

Mäsové menu 400g: Chrumkavé kuracie stehno s cesnakom zo slovenských polí, posypané drvenou rascou, naturálna ryža, šťava z výpeku, šalát 5,99€ 

Stehná od chovateľa hydiny - farmy Lúčny Dvor, pečené s cesnakom z oblasti Komoča .

Vegánske menu 400g: Vegánske pohánkové rizoto s pečenou cviklou, čiernou šošovicou Beluga a bio jabĺčkami z farmy Livia, Koliňany, doplnené vlašskými orechami z farmy Babinova, Radava. Rizoto je servírované s cviklovou guličkou 5,99€ (8)

Pohánka, pečená cvikla, slovenské restované orechy. opekané so sladučkými pokrájanými bio jabĺčkami. Ľahké jedlo vhodné nielen na obed, ale i večeru, plné vlákniny a bielkovín, zabezpečených šošovicou Belugou.

 

Streda: 

Polievka 330ml: Hokaidový hustý krém od pestovateľa zo Zbehov, servírovaný s opekanými tekvicovými semienkami a olivovým olejom 1,50€  (9)

Hokaido krém s mrkvou, zahustený iba Hokaidom a mrkvou, dochutený jemným kari korením . Zelenina je od pestovateľa zo Zbehov. V jednoduchosti je krása.

Mäsové menu 400g: Kačacie stehná, kyslá kapusta, lokša

Vegánske menu 400g: Hokaido guličky, krém zo zeleného hrášku dochutený limetkou a čerstvou mätou, pohánka, pečená balzamiková cibuľa, šalát 5,99€  (10,11)

Osviežujúci krém zo zeleného hrášku s mätou a limetkou, plus  naše skvelé hokaidové guličky, obohatené parenou zeleninou s tymiánom a balzamikovou cibuľou, zapekanou s olivovým olejom.

 

Štvrtok:
Polievka 330ml: Bio zeleninový vývar s korením „NESOLDÍK“ /Davidkovo koření/ (9)

Certifikovaná Bio zelenina od farmára Jána Kubenu z Gbeliec, varená so špeciálnou zmesou vyberaného kvalitného korenia z Davidkovo koření.

Mäsové menu špeciál 400g: Pečený diviak na „Divokom korení“, Bio cviklová kapusta s anízom, domácí knedlík 8,99€ (1, iba pre zákazníkov Freshmarketu, bez možnosti rozvozu)

Diviak z lesa /Biomeat/, červená bio cvikla z certifikovaného poľa v Gbeľanoch / pestovateľ Ján Kubena/, bio jablko z farmy Livia Koliňany, dusené s ružovým vínom z vinice HR Winery Gbelce, dochutené  Davidkovým kořením/ www.davidkovokoreni.sk

Vegánske menu 400g: Červená kapusta s „Korením piatich vôní“, podávaná s Bio Tempehom na „Divokom korení“, domácí knedlík 5,99€ (1)

Červená kapusta z farmy Babinova pri Radave /bio jablko z farmy Livia Koliňany, dusené s ružovým vínom z vinice HR Winery Gbelce, dochutené  Davidkovým kořením/ www.davidkovokoreni.sk/.

 

 

 
Piatok: 
Polievka 330ml: Vegánsky Boršč 1,50€ (9)

Boršč je super polievka, no vegánsky je ešte lepší. Dá sa to aj bez mäsa, z kvalitnej a chutnej zeleniny. Vegánsky boršč je lajtový a obľúbený aj mäsožravcami, pre jeho fantastickú chuť. Pozor, polievka obsahuje aj bio zeler, bez ktorého by to nebolo ončo. To iba na okraj info pre alergikov.

Mäsové menu 400g: Jelení Staropražský mierne pikantný guláš s lekvárom a čerstvým chrenom, podávaný s kváskovým chlebom 8,99€ (iba pre zákazníkov Freshmarketu, bez možnosti rozvozu)

Jeleň z lesa dodávaný od Biomeat,, pripravený na spôsob Staropražského gulášu s papričkou Habaňero, ktorý nepáli v ústach, ale pohladí až v krku, zahustený lekvárom a ozdobený čerstvým chrenom, kváskový chlieb.

 

Vegánske menu 400g:  Cviklové guličky a Hokaido guličky, parená zelenina, pohánka, červená šošovica s majoránkou a cesnakom, šalát 5,99€ (10,11)

Dve famózne guličky zo zeleniny, ktorej pôvod je slovenský a šalát jedlu dodávajú vyváženosť a jednoduchosť.

 

 

Sobota: 
Polievka 330ml: Mäsovo-zeleninový vývar s rezancami  (1,3,9) 1,50€ 

Slovenská víkendová klasika s tenučkými kvalitnými rezancami.

Mäsové menu 400g: Kuracie stehno na Kajúnskom korení so zapekaným cesnakom od pestovateľa z Komoče, podávané s jazmínovou ryžou s výpekom 5,99€

Mäso dodáva slovenský farmár Lúčny Dvor, cesnak máme od pestovateľa z Komoče a kvalitu zákazník pochopí hneď po ochutnaní.

 

Mäsové menu 400g: Pečené kačacie stehná, kapusta s bio jabĺčkami zo sadu Livia - Koliňany, lokša  5,99€ (7)

Pečené kačacie stehná pochádzajú z TopFarm - hydinová farma Topoľnica. K tomu sa podáva kapusta a lokša.

 

Vegánske menu 400g: Zeleninové guličky, červená šošovica s Tahiny a cesnakom z Južného Slovenska, jazmínová ryža, šalát 5,99€ (11)

Hokaido z poľa z obce Zbehy, šošovica ako proteín, biela jazmínová ryža a šalátik. Chuť šošovice, zjemnenou rozmixovanou Tahiny a cesnakom tomuto jedlu dodáva úplnú dokonalosť.

 

 

Odpoludňajšie Menu (podávané každý deň po obedovom menu, max. do 17 hod)

Vegetariánske menu 400g: Tofu, strukovina, pohánka, parená zelenina, šalát 5,99€ (6,11)

Údené Tofu, strukovina podľa nálady kuchára, pohánka na prečistenie ciev, zeleninka na pare.

Mäsové menu 400g: Chrumkavé kuracie stehno, ryža, alebo pohánka, šťava z výpeku, parená zelenina, šalát 5,99€  

Niečo na neskoré poobedie pre mäsožrútov. Kvalitné mäso z farmy Lúčny Dvor, obilnina a zelenina.

 

Uvedené ceny pokrmov platia iba pre donášku.

Ceny na mieste sú určené podľa váhy porcie. Tanier obsahujúci mäso 100 g €1,50, vegetariánsky tanier 100 g €1,30.  Pokiaľ ste firma, alebo rodina s deťmi, žiadajte na mieste firemnú zľavu 10%. Rodinná jednorázová zľava sa udeľuje iba pre počet min. 3 osôb.

 

Alergény sú uvedené v zátvorke.

OBJEDNÁVKY MENU NA DONÁŠKU:

https://www.ham.sk/restauracia/ziva-planeta

 

Kúpou týchto jedál podporujete slovenských farmárov a pestovateľov.